KARGO VE İADE İŞLEMLERİ

nikileather.com kargo sevkiyatlarını Yurtiçi Kargo firması ile gerçekleştirmektedir. Sitemiz üzerinden vermiş olduğunuz siparişleriniz söz konusu kargo firmaları ile sipariş esnasında belirtilen adrese teslim edilmektedir.

Sitemiz üzerinden vermiş olduğunuz siparişleriniz, onaylandıktan ve işleme alındıktan sonra ürünün sipariş esnasında da belirtildiği temin süresine göre 1-7 iş günü içerisinde kargoya teslimatı gerçekleştirilmektedir. Kargo teslimatı ise gönderimin gerçekleştirileceği ile göre 1-6 iş günü içerisinde yapılmaktadır. Kargo firmaları, hafta içi ve Cumartesi günü 09:00 – 18:00 arasında teslimat yapmaktadır. Pazar günleri ve resmi tatil günlerinde kargo teslimatı yapılmamaktadır.

 Sitemiz üzerinden vermiş olduğunuz siparişleriniz, anlaşmalı kargo şirketleri tarafından Türkiye sınırları içerisinde bulunan adresinize kadar teslim edilmektedir. Büyük yerleşim yerleri haricinde kalan ilçe, belde vb. yerleşim yerlerine kargo şirketlerinin haftanın belli günleri sevkiyatları olabilmektedir, bu gibi durumlarda yaşanabilecek gecikmelerde nikileather.com mesuliyet kabul etmez

Belirtmiş olduğunuz adreste bulunamamanız durumunda, paketiniz kargo görevlisi tarafından şube detaylarını da bulabileceğiniz bir not bırakılarak ve/veya sipariş esnasında belirttiğiniz takdirde kayıtlı cep telefonunuza SMS gönderilerek en yakın şubeye geri götürülmektedir. 3 gün içerisinde söz konusu şubeden paketinizi teslim alabilirsiniz. Bu süre zarfında da teslim alınmayan kargolar nikileather.com ‘a geri gönderilmektedir. Kargonuz size ulaşamadığı takdirde tarafımıza geri gönderilen siparişinizlerde tarafımıza Müşteri Hizmetleri üzerinden ulaşarak isim – soy isim, adres ve telefon bilgilerinizi teyit edebilir ve ürünün tarafınıza tekrar gönderimini isteyebilirsiniz.

Kargo paketinizin size teslimi esnasında pakette herhangi bir deformasyon, kusur mevcut ise, kargo teslim formunu imzalamadan önce kargo görevlisinin yanında kargo paketinizi açarak kutu içerisindeki ürününüzün fiziki durumunu kontrol ediniz. Kutunun içerisinde bulunan ürününüz bir şekilde zarar görmüşse, ürünü teslim almayıp kargo görevlisine iade ediniz ve mutlaka kargo hasar tutanağı hazırlatınız. Bu şekilde tarafımıza geri gelen ürünlerinizin değişimi yapılarak tekrardan gönderim gerçekleştirilmektedir. Şayet ürününüzün o an için gönderimi mümkün değilse tarafınıza ücretiniz iade edilmektedir. Aynı şekilde kargo paketinizin size teslimi sırasında, kargo teslim tutanağını imzalamadan önce yapacağınız kontrolde, size ait olmayan, talebiniz olmayan bir ürünün teslimatı gerçekleştirildiğinde, kargoyu teslim almayarak kargo görevlisine iade ediniz. Bizi konu hakkında bilgilendirdiğiniz takdirde, gerekli kontroller yapılar, iade edilen ürün tarafımıza ulaştıktan sonra doğru ürün gönderimi gerçekleştirilecektir.

Siparişinizin size ulaşmaması durumunda siparişiniz esnasında vermiş olduğunuz bilgilerin doğruluğunu kontrol edebilir, siparişinizin sitemiz üzerinden konumunu takip edebilirsiniz. Verilen tüm doğru bilgilere rağmen siparişinizin farklı bir adrese gönderimi söz konusu ise, konuyu Müşteri Hizmetleri aracılığıyla bize bildirmenizi rica ederiz. Konu tarafımızdan kargo şirketi ile görüşülerek siparişinizin size teslimatı sağlanabilmektedir.

Kargonuzun yanlış bir adrese gitme olasılığında, gerekli işlem tarafımızdan yapılmaktadır. nikileather.com üzerinden yaptığınız alışverişlerde tarafımıza ilettiğiniz adres bilgileriniz hiçbir değişiklik yapılmadan otomatik olarak kargo firmasına aktarılmaktadır. Burada oluşabilecek yanlışlıklar, yanlış adrese gerçekleştirilen gönderimler nikileather.com ‘a bağlı bir seçim değildir. Yanlış adrese gönderim söz konusu ise, bu durumu bize e-mail yoluyla bildirdiğinizde, konu tarafımızca kargo firmasına aktarılır ve gerekli yönlendirme işlemini kısa sürede yapılması sağlanır.

Cüzdan ve Kılıflarda Kişiselleştirme seçeneklerinde kargoya teslim süresi maximum 3 gündür. Kişiselleştirme olan cüzdanlarda kesinlikle değişim aide olmamaktadır. İsim baskısı yapılan ürünler sizin isteğiniz doğrultusunda makinaya girerek baskı yapılmaktadır ve üründe baskıdan dolayı çizik ve deforme olabilir ve cayma hakkınız bulunmamaktadır.

 İADE ve DEĞİŞİM ŞARTLARI (CAYMA HAKKI)

 Ürününüzü sipariş verdikten sonra 7 gün içeresinde hiçbir sebep belirtmeden iade edebilirsiniz. 14 Gün içinde değişim hakkınız bulunmaktadır. Ancak iade ve değişim işleminin kolaylıkla tamamlanabilmesi ve olası karışıklıkların önlenmesi için aşağıda belirttiğimiz detaylara dikkat etmenizi rica ederiz.

İsim baskısı yapılan ürünlerimizde iade ve değişim yapılamamaktadır.(Kişiye özel yapılan ürünlerde tekrar satışı yapılamayacağı için yapılamamaktadır.)

Gözlük kategorisinde iade olmamaktadır sadece değişim yapılmaktadır istediğiniz herhangibi bir ürünle değişim yapabilirsiniz veya hediye çeki tanımlanabilir.

Değişim ve iade talepleriniz için Whatsapp Hattımızdan kolayca iletişime geçebilirsiniz 0533 037 04 50

EĞER ÜRÜNÜ BEĞENMEDİĞİNİZDEN DOLAYI İADE VEYA DEĞİŞİM TALEP EDECEKSENİZ

 –  İade ve değişim şartlarının en önemlisi ürünün hiçbir şekilde kullanılmamış, üzerinde ki koruyucu bantların çıkartılmamış olması şartıdır. Ürünü aldığınızda beğenmemeniz durumunda hiçbir şekilde ürünün üzerinde bulunan koruyucu ekipmanları çıkartmayınız ve paketini yırtmayınız. Beğenmediğinizden dolayı iade veya değişim yapmak istediğiniz ürünü tüm paket içeriği ve iade bölümü doldurulmuş faturası ile beraber kargo ödemesini yaparak fatura üzerinde yazan adresimize gönderiniz. Gönderi sırasında kargo takip numaranızı kaydetmeyi ve iade bilgisi ile beraber takip numarasını tarafımıza ulaştırmayı unutmayınız. İade talebinizi ve kargo bilgilerini info@nikileather.com.com adresine göndermeniz gerekmektedir. Unutmayınız ürünü beğenmemenizden kaynaklı iadelerde iade kargo bedeli tarafınızdan ödenerek gönderilmelidir. Karşı ödemeli gönderileriniz bize ulaşmadan size geri döneceği için süreciniz uzayacak ve ekstra kargo bedeli ödeyeceksinizdir.

 

EĞER ÜRÜNDE Kİ BİR ARIZADAN DOLAYI İADE VEYA DEĞİŞİM TALEP EDECEKSENİZ

 Üründe ki bir arızadan dolayı ürünü iade veya değişim talep edebilmeniz için ürünün hiçbir şekilde kullanılmamış olması şartına uygun davranmalısınız. Ürünü teslim aldıktan sonra dikkatli bir şekilde çizik ve benzeri hasarların olup olmadığını kontrol ediniz. Ürünün üzerinde bir hasar görür iseniz ürünü tüm paket içeriği ve iade bölümü doldurulmuş faturası ile beraber kargo ödemesi tarafımızdan yapılacak şekilde size gelen kargo firması ile karşı ödemeli olarak fatura üzerinde yazan adresimize gönderiniz. Gönderi sırasında kargo takip numaranızı kaydetmeyi ve iade bilgisi ile beraber takip numarasını tarafımıza ulaştırmayı unutmayınız. İade talebinizi ve kargo bilgilerini Whatsapp Hattımıza 0533 037 04 50 göndermeniz gerekmektedir.

 

İADE VEYA DEĞİŞİM İŞLEMİ SONRASI PARA İADESİ

 Ürünü iade etmeniz durumunda tarafımıza yapmış olduğunuz ödeme aşağıda ki durumlarda aşağıda ki şartlarda iade edilecektir.

 –    Havale ile ödeme yaptıysanız, iade ettiğiniz saat tarafımıza ulaştıktan sonra 3-10 gün içersinde ödemeniz hesabınıza gönderilecektir

–    Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız, iade ettiğiniz ürün tarafımıza ulaştıktan sonra 3-10 gün içersinde ödemeniz Kredi Kartınıza iade işlemi olarak yapılacaktır bankalar arası işlem ücreti müşteriye aittir.(Kredi kartı iade süresi nikileather ile bağlantılı değildir iade takibini banka ile yapmalısınız)

–   Eğer ürünü beğenmediğinizden dolayı iade ettiyseniz yaptığınız ödemenin Kargo ve eğer varsa Kapıda Ödeme bedelleri kesilerek net ürün bedeli tarafınıza iade edilecektir.

–    Eğer üründe ki bir arızadan dolayı iade ettiyseniz yaptığınız ödemenin tamamı tarafınıza iade edilecektir.

–   Eğer değişim talebiniz olduysa gönderdiğiniz saat tarafımıza ulaştığında size özel bir indirim kuponu tarafınıza gönderilecektir. Yeni talep ettiğiniz ürünü sitemiz üzerinden sipariş ederken bu indirim kuponu ile önce ki ürüne ödediğiniz bedel kadar indirim alarak yeni siparişinizi oluşturabileceksiniz.

–  Eğer ürünü beğenmediğinizden dolayı iade ettiyseniz yaptığınız ödemenin Kargo ve eğer varsa Kapıda Ödeme bedelleri kesilerek net ürün bedeli tutarında kupon oluşturulacaktır.

–  Eğer üründe ki bir arızadan dolayı iade ettiyseniz yaptığınız ödemenin tamamı tutarında kupon oluşturulacaktır.

–  Eğer yeni almak istediğiniz ürün değişime gönderdiğiniz üründen daha ucuz bir ürün ise yukarıda ki şartlar dahilinde fark tarafınıza iade edilecektir.

 

GARANTİ KAPSAMI DÂHİLİNDE TEKNİK DESTEK

-Telefon Kılıfları ve Cüzdanlar Kişisel kullanım deformasyonlarından dolayı garanti kapsamına girmez

Diğer ürünlerimizin garanti kapsamı var ise açıklama bölümlerinde yazmaktadır lütfen dikkatli okuyunuz.

Hakiki Deri Ürünlerde : Tüm cüzdan -telefon kılıfı ve çantalarımız %100 hakiki deri TSE ve ISO9001 Belgelidir kesinlikle suni deri kullanılmamaktadır .Deri ürünler SU,ISLAK MENDİL,ALKOL,KOLONYA,ASETON vb hiç bir malzemeyle temizlenmez doğal bir deri olduğu için deriye zarar verebilir deri ürünlere yıllık deri bakım yağı ile bakımını yapabilirsiniz.